Przed wylotem do Austrii podopieczni Jana Urbana spodziewali się trudniejszej przeprawy niż w poprzedniej rundzie z łotewskim Metalurgsem Lipawa. Zespół SV Ried wyraźnie jednak zaskoczył polski zespół, do którego powrócili rekonwalescenci Ivica Vrdoljak i Danijel Ljuboja. Jednak tylko ten drugi znalazł się w podstawowej "11". Jak się okazało, jego bramka w końcówce spotkania pozostawiła Legii nadzieje na awans do 4. - ostatniej, rundy kwalifikacji.

Reklama

>>>SV Ried - Legia 2:1 . Zobacz gole

Goście długo nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką austriackiego zespołu. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili dopiero w 41. minucie, ale strzał Michała Kucharczyka został zablokowany.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Marek Saganowski, który w rewanżowym spotkaniu z Metalurgsem zdobył trzy bramki. Jednak niewiele to zmieniło. Sześć minut po przerwie w polu karnym Legii doszło do nieporozumienia Michała Żewłakowa z Inaki Astizem, co wykorzystał Rene Gartler.

W 61. minucie Jakub Wawrzyniak został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za zagranie ręką w polu karnym, a Dusan Kuciak przy strzale z rzutu karnego Anela Hadzica był bezradny.

Reklama

Realne szanse na awans do kolejnej rundy przed rewanżem dał Legii Ljuboja, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Miroslava Radovicia i strzałem głową pokonała bramkarza gospodarzy.

Reklama

SV Ried - Legia Warszawa 2:1 (0:0)

Bramki: dla SV Ried - Rene Gartler (52), Anel Hadzic (62-karny); dla Legii - Danijel Ljuboja (85-głową).

Żółte kartki: SV Rieds - Jan-Marc Riegler, Marcel Ziegl; Legia - Jakub Wawrzyniak.

Czerwona kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia, 61). Sędzia: Ante Vucemilovic (Chorwacja).

SV Ried: Thomas Gebauer - Thomas Hinum, Thomas Reifeltshammer, Jan-Marc Riegler, Andreas Schicker - Markus Groessinger (60. Nacho Rodriguez), Marcel Ziegl, Anel Hadzic, Mario Reiter, Marco Meilinger (79. Guillem) - Rene Gartler (71. Robert Zulj).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Daniel Łukasik (71. Ivica Vrdoljak) - Michał Kucharczyk (65. Jakub Rzeźniczak), Janusz Gol (46. Marek Saganowski), Danijel Ljuboja, Miroslav Radovic - Jakub Kosecki.