Mistrzowie Polski zdobyli bramkę w 17. minucie - gola strzelił Michał Kucharczyk. Po tej akcji legionistów mocno protestował trener gospodarzy Vahid Halihodzić, jego zdaniem Tomasz Jodłowiec chwilę wcześniej popełnił faul, a strzelec bramki był na spalonym. Arbiter meczu bośniackiego szkoleniowca usunął z ławki rezerwowych i polecił zająć miejsce na trybunach.

W 88. minucie drugą żółtą kartkę w meczu zobaczył Michał Żyro, pomocnik Legii został tym samym usunięty z boiska. Żółte kartki obejrzeli ponadto Tomasz Brzyski, Michał Kucharczyk, Dossa Junior i Ondrej Duda.

Legia wystąpiła w Trabzonie w następującym składzie:
Duśan Kuciak, - Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski, - Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk (90; Jakub Kosecki), - Miroslav Radović (90; Marek Saganowski).

Wygrana w Turcji to drugie zwycięstwo Legii w obecnej edycji Ligi Europy - mistrzowie Polski wcześniej pokonali belgijski KSC Lokeren, także 1:0.

W drugim czwartkowym meczu gr. L Lokeren wygrał z Metalistem Charków 1:0.