Polak na listę strzelców wpisywał się w końcówce. W 89. minucie podwyższył na 4:1, a już w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny i ustalił wynik meczu. To było jego trzecie i czwarte trafienie w fazie grupowej.

Anderlecht i Saint-Etienne mają po osiem punktów. Francuski klub pokonał na wyjeździe 2:1 FK Gabalę, której rezerwowym bramkarzem był Dawid Pietrzkiewicz. Azerowie z zerowym dorobkiem są na ostatniej pozycji. Trzecie w tabeli Mainz do prowadzącej dwójki traci trzy punkty.

W meczu Romy także rezerwowym był bramkarz Wojciech Szczęsny. Stołeczny zespół na wyjeździe wygrał z Austrią Wiedeń 4:2. W tabeli grupy E z ośmioma punktami prowadzą Włosi, o trzy mniej mają Austriacy. Trzecia, z dorobkiem czterech punktów, jest Astra Giurgiu, a dwa na koncie ma Viktoria Pilzno. Spotkanie tych drużyn w Rumunii skończyło się remisem 1:1.

W poprzedniej kolejce Manchester United wygrał u siebie z Fenerbahce 4:1, ale ze Stambułu wraca pokonany. Już w drugiej minucie efektowną przewrotką prowadzenie gospodarzom dał Moussa Sow, a w 59. podwyższył równie ładnym strzałem, ale z rzutu wolnego, Jeremain Lens. Honorowego gola w końcówce strzelił Wayne Rooney.

Angielski zespół spadł na trzecie miejsce w tabeli. Ma o punkt mniej od czwartkowego rywala oraz Feyenoordu, który na wyjeździe zremisował 1:1 z Zorią Ługańsk.

W grupie F niesamowitym wyczynem popisał się Aritz Aduriz, który w wygranym przez Athletic Bilbao meczu z Genk 5:3 zdobył dla hiszpańskiego klubu wszystkie bramki. 35-letni zawodnik trzykrotnie trafił do siatki z rzutów karnych. Trzy gole strzelił w pierwszej połowie (8, 24-karny, 44-karny), a dwa po przerwie (74, 90+4-karny).

Liga Europejska powstała w 2009 roku jako kontynuacja Pucharu UEFA. W rozgrywkach pod poprzednim szyldem pięć goli strzelił Włoch Fabrizio Ravanelli w meczu Juventusu Turyn z CSKA Sofia (5:1) 27 września w 1994 roku.

W grupie I FK Krasnodar Artura Jędrzejczyka uległ na wyjeździe 0:2 Schalke Gelsenkirchen. Polski obrońca na boisku przebywał do 75. minuty. Niemiecki klub z kompletem 12 punktów prowadzi w tabeli i jest już pewny awansu do następnej rundy. Rosyjska drużyna z sześcioma punktami jest druga. Po trzy maja ekipy Salzburga i Nice.

Gry w fazie pucharowej pewne są już także Zenit Sankt Petersburg (grupa D) oraz Szachtar Donieck (H).

Tylko teoretyczne szanse na awans ma natomiast Inter Mediolan, który przegrał na wyjeździe z Southamptonem 1:2 i z trzema punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy K. Anglicy mają siedem i są na drugiej pozycji. Prowadzi Sparta Praga (9 pkt). Czesi wygrali u siebie z Hapoelem Beer-Szewa 2:0.

Po dwa najlepsze zespoły z 12 grup awansują do 1/16 finału. Stawkę uzupełni osiem drużyn, które zajmą trzecie pozycje w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dalej obowiązywać będzie system pucharowy. Finał zaplanowano na 24 maja w Sztokholmie.