Lokomotiw Moskwa dwukrotnie przegrał z Atletico Madryt - na wyjeździe 0:3 i w rewanżu 1:5. Jedynego gola dla moskwian zdobył Rybus, popisując się w 20. minucie pięknym strzałem z 30 metrów. Doprowadził wtedy do remisu 1:1, bo Atletico prowadziło po trafieniu Argentyńczyka Angela Correi. W drugiej połowie bramki dla gości zdobyli Saul Niguez, następnie dwie Fernando Torres, a w 85. minucie Francuz Antoine Griezmann.

>>>Lokomotiw - Atletico 1:5. Zobacz gole

Przed tygodniem Dynamo zremisowało w Rzymie z Lazio 2:2. W czwartek w Kijowie goście odnieśli pewne zwycięstwo 2:0 po trafieniach w 23. minucie Brazylijczyka Lucasa Leivy i w 83. Holendra Stefana de Vrija.

>>>Dynamo - Lazio 0:2. Zobacz gole

Borussii nie udało się odrobić strat z pierwszego spotkania, które w Dortmundzie przegrała z FC Salzburg 1:2. W rewanżu niemiecka drużyna, także przy udziale Piszczka, stworzyła wiele okazji strzeleckich, ale gole nie padły, w czym wielką zasługę miał... niemiecki bramkarz zespołu austriackiego Alexander Walke. Salzburg podtrzymał dobrą passę na swoim stadionie - jest niepokonany w europejskich pucharach w ostatnich 19 spotkaniach.

>>>FC Salzburg - Borussia 0:0. Zobacz wideo

Nie zagra w ćwierćfinale także gospodarz stadionu, na którym 16 maja zostanie rozegrany mecz finałowy Ligi Europejskiej - Olympique Lyon. Na wyjeździe Francuzi wygrali z CSKA Moskwa 1:0, ale przed własną publicznością przegrali 2:3.

W jednej parze do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Sporting Lizbona po zwycięstwie u siebie 2:0 nad Viktorią Pilzno, przegrywał w rewanżu 0:2 i dopiero w 107. minucie bramkę na wagę awansu zdobył Argentyńczyk Rodrigo Battaglia. Goście nie musieliby grać dodatkowych 30 minut, gdyby w 92. minucie Holender Bas Dost wykorzystał rzut karny.

Do ćwierćfinału awansowały także Olympique Marsylia, RB Lipsk i Arsenal Londyn. Ten ostatni zespół w szlagierowym dwumeczu dwukrotnie okazał się lepszy od AC Milan, najpierw na San Siro 2:0, a w rewanżu 2:1.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek. Triumfator Ligi Europejskiej uzyska prawo gry w Lidze Mistrzów w sezonie 2018/19.