Sewilla obie bramki zdobyła w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się Sergio Reguilon i Youssef En-Nesyri.

Roma kończyła mecz w dziesiątkę. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry czerwoną kartką za uderzenie rywala łokciem ukarany został Gianluca Mancini.

Najbardziej zacięta walka była w meczu Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus, które sędziował Szymon Marciniak. Pierwsze spotkanie w Grecji zakończyło się remisem 1:1.

Polski arbiter musiał wykazać się bystrym okiem już w ósmej minucie, kiedy spostrzegł, że bramkarz Olympiakosu Bobby Allain sfaulował w polu karnym Daniela Podence'a. Podyktowaną "jedenastkę" na gola zamienił Raul Jimenez.

Jeszcze w pierwszej połowie Marciniakowi pomógł system VAR. W 28. minucie do siatki "Wilków" trafił Mohamed Mady Camara, ale chwilę wcześniej dogrywający mu Youssef El Arabi był na pozycji spalonej.

Do końca wynik nie uległ już zmianie i w 1/4 finału zagra angielski zespół.

Problemów z awansem nie miały Bayer Leverkusen i FC Basel. Obie drużyny były w komfortowej sytuacji, bo wysoko wygrały pierwsze spotkania.

"Aptekarze" po wyjazdowym zwycięstwie z Rangers FC 3:1, tym razem wygrały 1:0 po golu Moussy Diaby'ego. W 87. minucie na boisku w drużynie Bayeru pojawił się 20-letni Adrian Stanilewicz.

Helweci natomiast jeszcze przed pandemią pokonali we Frankfurcie miejscowy Eintracht 3:0. W czwartek także byli lepsi. Wygrali 1:0 dzięki bramce Fabiana Freia w końcówce.

Już w środę awans uzyskały Manchester United, Inter Mediolan, Szachtar Donieck i FC Kopenhaga.

Spotkania poprzedziła minuta ciszy ku pamięci ofiar pandemii. Podobnie będzie także przed meczami Ligi Mistrzów.

Od 1/4 finału już wszystkie zespoły rywalizować będą w czterech niemieckich miastach i rozgrywać będą tylko po jednym meczu. Turniej finałowy zostanie rozegrany 10-21 sierpnia w Duisburgu, Duesseldorfie, Gelsenkirchen i Kolonii.

W ćwierćfinale najciekawiej wygląda para Inter - Bayer. Manchester zagra z FC Kopenhaga, Szachtar z FC Basel, a Sevilla z Wolverhampton.

Wyniki i program pozostałych meczów piłkarskiej Ligi Europy w sezonie 2019/20 (gwiazdka oznacza awans)