"Czerwone Diabły", które przygodę z europejskimi pucharami zaczęły od Ligi Mistrzów, wygrały w czwartek na wyjeździe z Granadą 2:0. Pierwszego gola zdobył Marcus Rashford. To jego 19. klubowe trafienie w tym sezonie, a ósme w rywalizacji międzynarodowej.

Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik z rzutu karnego ustalił Portugalczyk Bruno Fernandes.

Jeżeli zespół trenera Ole Gunnara Solskjaera, który wcześniej w LE uporał się z Realem Sociedad San Sebastian i Milanem, nie zaprzepaści zaliczki w rewanżu, to w półfinale trafi na lepszego w dwumeczu między Ajaksem Amsterdam a Romą.

W połowie rywalizacji bliżej awansu są rzymianie, którzy wygrali w Holandii 2:1.

Gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Davy'ego Klaassena, a krótko po przerwie mieli świetną okazję do podwyższenia - rzutu karnego jednak nie wykorzystał Serb Dusan Tadic, którego strzał z 11 metrów obronił hiszpański bramkarz Romy Pau Lopez.

Cztery minuty później wyrównał Lorenzo Pellegrini, a w końcówce brazylijski obrońca Ibanez przechylił szalę na stronę gości.

Dinamo Zagrzeb przegrało z Villarrealem 0:1, a tuż przed przerwą z "jedenastki" bramkarza miejscowych pokonał Gerard Moreno. To 24. trafienie w 33. występie w tym sezonie najlepszego snajpera hiszpańskiej ekipy.

W ostatniej parze ćwierćfinałowej Arsenal Londyn zremisował ze Slavią Praga 1:1.

Piłkarzom ze stolicy Czech wyraźnie służy brytyjskie powietrze. W 1/16 finału wyeliminowali oni Leicester City, a w kolejnej rundzie Rangers FC. W obu przypadkach po remisach na własnym terenie, wygrali po 2:0 na boiskach rywali.

Na Emirates Stadium czystego konta nie zachowali, ale także nie przegrali. W 86. minucie po zagraniu rezerwowego w czwartek Gabończyka Pierre-Emericka Aubameyanga do siatki gości piłkę posłał inny wprowadzony krótko wcześniej na boisko piłkarz - Iworyjczyk Nicolas Pepe.

Strata gola nie załamała jednak podopiecznych trenera Jindricha Trpisovsky'ego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym wyrównał uderzeniem głową obrońca Tomas Holes. To jego pierwszy w karierze gol w europejskich pucharach.

"Sen trwa. Rewelacyjny remis Slavii w Londynie" - napisał tuż po zakończeniu spotkania czeski "Sport".

Slavia w ćwierćfinale LE grała poprzednio dwa lata temu, a wyeliminowała ją inna drużyna londyńska - Chelsea. Przejść ćwierćfinał prażanom udało się tylko w 1996 roku, kiedy po dwumeczu z Romą zameldowali się w czołowej czwórce ówczesnego Pucharu UEFA. Na tym etapie nie sprostali wówczas Girondins Bordeaux.

Półfinały odbędą się 29 kwietnia i 6 maja. Finał ma zostać rozegrany 26 maja w Gdańsku.

Wyniki pierwszych meczów ćwierćfinałowych LE: Ajax Amsterdam - AS Roma 1:2 (1:0) Granada - Manchester United 0:2 (0:1) Arsenal Londyn - Slavia Praga 1:1 (0:0) Dinamo Zagrzeb – Villarreal 0:1 (0:1)