Pogoń Szczecin, trzeci zespół ekstraklasy, zagra z wicemistrzem Chorwacji NK Osijek, którego szkoleniowcem jest Nenad Bjelica, kiedyś pracujący w Lechu Poznań. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Szczecinie.

Reklama

Od drugiej rundy rywalizację rozpocznie także wicemistrz Polski i zdobywca krajowego Pucharu Raków Częstochowa. Podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Suduva Mariampol (Litwa) - Valmiera FC (Łotwa).

Suduva jest wicemistrzem i finalistą Pucharu Litwy, a Valmiera uplasowała się na trzecie pozycji w swojej ekstraklasie.

We wtorek przeciwnika w pierwszej rundzie (8 lipca i 15 lipca) poznał Śląsk Wrocław i będzie to estoński klub Paide Linnameeskond. Lepszy z tej pary spotka się w kolejnej rundzie z trzecią drużyną ligi węgierskiej FC Fehervar lub triumfatorem Pucharu Armenii Araratem Erywań.

Reklama

Natomiast Legia Warszawa wystąpi w eliminacjach Ligi Mistrzów - w pierwszej rundzie z Bodoe/Glimt (6-7 lipca i 13-14 lipca) i w drugiej - o ile upora się z norweskim zespołem - z estońskim FC Flora Tallin lub maltańskim Hibernians FC (20-21 lipca i 27-28 lipca).

Gdyby jednak mistrzowie Polski przegrali z Bodoe/Glimt, wtedy trafiają do drugiej rundy el. LK i spotkają się z przegranym z pary Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - Valur Reykjavik (Islandia) w tzw. ścieżce mistrzowskiej.

Liga Konferencji to nowe rozgrywki UEFA.