Raków od pierwszej minuty spotkania miał zdecydowaną przewagę, ale w przeciągu 120 minut nie potrafił jej udowodnić strzelając gola.

Reklama

Najbliższy jego zdobycia, przed serią rzutów karnych, był w ostatniej minucie dogrywki. Jednak piłka odbiła się od słupka po strzale z rzutu wolnego Ivana Lopeza.

W konkursie "jedenastek" obie strony strzeliły celnie trzy razy. Za czwartym razem dobrą interwencją popisał się bramkarz Rakowa. Potem dobrze uderzył Marko Poletanovic. W tym momencie było 4-3. Kolejny rzut karny wykonywał Alexandros Gkargkalatzidis. Jego strzał obronił Vladan Kovacevic i częstochowianie mogli się cieszyć z awansu.

Przyjezdni w trakcie spotkania przeprowadzili kilka groźnych kontr. Na przykład cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, mając przed sobą tylko Kovacevica, Jordan N'Kololo uderzył wprost w niego.

W 28. min. doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Po strzale z ostrego kąta jednego z zawodników z Litwy piłka przeszła przez dziurę w bocznej siatce, przeleciała przez bramkę i znalazła się ponownie w polu gry. Sędzia przerwał spotkania i poprosił o interwencję organizatorów spotkania (zawodnicy wykorzystali krotką przerwa na uzupełnienie płynów).

Mecz rozegrano w Bielsku-Białej, na obiekcie, z którego na co dzień korzysta Podbeskidzie. Jak poinformowano na początku lipca powodem takiej decyzji jest chęć zapewnienia możliwości uczestnictwa w debiucie Rakowa w europejskich pucharach największej możliwej liczbie kibiców, co przy obecnych obostrzeniach sanitarnych oraz wymogach UEFA nie byłoby możliwe w przypadku rozegrania meczu na stadionie w Częstochowie” - można było przeczytać w klubowym komunikacie.

Raków Częstochowa - Suduva Mariampol 0:0 po dogrywce, karne 4-3
Żółta kartka – Raków Częstochowa: Fran Tudor, Wiktor Długosz, Marko Poletanovic. Suduva Mariampol: Olivier Rommens, Xabi Auzmendi, Nicolas Gorobsov
Sędzia: Trustin Farrugia Cann (Malta)
Widzów: 3 917
Pierwszy mecz - 0:0; awans - Raków
Raków Częstochowa: Vladen Kovacevic - Fran Tudor, Andrzej Niewulis (113. Maciej Wilusz), Zoran Arsenic - Mateusz Wdowiak (101. Jakub Arak), Marko Poletanovic, Ivi Lopez, Patryk Kun (78. Zarko Udovicic) - Daniel Szelągowski (56. Wiktor Długosz), Vladislavs Gutkovskis (46. Sebastian Musiolik), Marcin Cebula (101. Ioannis Papanikolaou)
Suduva Mariampol: Serafeim Giannikoglou - Markas Beneta (90+.3 Nicolas Tavavel), Samir Kerla, Aleksandar Zivanovic, Valdas Slavickas (77. Jewhen Jewremow) - Olivier Rommens (69. Giedrius Matulevicius), Nicolas Gorobsov, Nacho Cases (113. Alexandros Gkargkalatzidis) - Serge Nyuiadzi (77. Xabi Auzmendi), Romain Habran (90+3. Aleksandr Makas), Jordan N'Kololo.