Rakowowi zwycięstwo dał Łotysz Vladislavs Gutkovskis, który na listę strzelców wpisał się w 111. minucie. Drugim bohaterem częstochowian był bośniacki bramkarz Vladan Kovacević. W doliczonym czasie gry w dogrywce obronił rzut karny wykonywany przez Czarnogórca Seada Haksabanovicia.

Rubin od 106. minuty grał w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Ilja Samosznikow.

W pierwszym meczu w Bielsku-Białej, gdzie Raków gości przeciwników w europejskich pucharach, bramki nie padły.

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Marka Papszuna będzie KAA Gent. Belgijski zespół pokonał na wyjeździe RFS Ryga 1:0, po golu Josepha Okumu w 73. minucie. Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2.

Rubin Kazań - Raków Częstochowa 0:1 po dogrywce (0:0, 0:0). Pierwszy mecz - 0:0; awans - Raków Częstochowa.

Bramka: Vladislavs Gutkovskis (111.).

Żółte kartki: Rubin Kazań - Michaił Kostiukow, Leon Musajew, Ilja Samosznikow, Mitsuki Saito; Raków Częstochowa - Mateusz Wdowiak, Andrzej Niewulis, Dominik Wydra.

Czerwona kartka: Ilja Samosznikow (106., za drugą żółtą kartkę).

Sędzia: Tamas Bognar (Węgry).