Piłkarze wicemistrza Macedonii Północnej, podobnie jak w Gdańsku, wyszli na boisko ofensywnie nastawieni i już w 13. minucie mogli objąć prowadzenie. Dwoma znakomitymi interwencjami, najpierw po strzale Dimitara Mitrovskiego, a następnie dobitce Kristijana Velinovskiego, popisał się jednak Dusan Kuciak. Cztery minuty później bramkarza przyjezdnych wyręczyli młodzieżowcy Jakub Kałuziński i Kacper Sezonienko, którzy wybili piłki po uderzeniach odpowiednio Ousmana Maronga i Mitrovskiego.

W 37. minucie gdańszczanie wyszli na prowadzenie - Marko Alchevski, który zastąpił broniącego w pierwszym spotkaniu Marko Jovanovskiego, skapitulował po ładnym uderzeniu Macieja Gajosa z 25 metrów. 180 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy lechiści mogli podwyższyć prowadzenie, ale Łukasz Zwoliński przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali. Zamiast samemu zdobyć, goście stracili bramkę. W 59. minucie po złym zagraniu Kałuzińskiego do remisu doprowadził Mitrovski.

Ostatecznie czwarta drużyna polskiej ekstraklasy zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a o ich triumfie przesądziła w 82. minucie akcja tercetu rezerwowych. Christian Clemens zagrał do Paixao, portugalski napastnik mógł strzelać, ale podał do lepiej ustawionego Rafała Pietrzaka, który dopełnił formalności.

Kto kolejnym rywalem Lechii?

W drugiej rundzie eliminacji LK biało-zieloni zmierzą się z piątym w poprzednim sezonie zespołem austriackiej Bundesligi Rapidem Wiedeń – pierwszy mecz odbędzie się w czwartek 21 lipca w stolicy Austrii, rewanż tydzień później w Gdańsku

Akademija Pandev - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1).
Bramka: 0:1 Maciej Gajos (37), 1:1 Dimitar Mitrovski (59), 1:2 Rafał Pietrzak (82).
Żółte kartki – Akademija Pandev: Dime Dimov, Dimitar Mitrovski. Lechia Gdańsk: Ilkay Durmus.
Sędziował: Daniele Chiffi (Włochy).(PAP)