Piłkarze Lecha Poznań zremisowali na wyjeździe z gruzińskim Dinamo Batumi 1:1 (0:0) w rewanżowym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Mistrzowie Polski pierwsze spotkanie wygrali 5:0 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.
Dinamo Batumi - Lech Poznań 1:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Mate Wacadze (64-głową), 1:1 Alan Czerwiński (76).
Żółte kartki – Lech Poznań: Nika Kwekweskiri, Jesper Karlstroem. Dinamo Batumi: Jambul Jighauri, Wladimer Mamuczaszwili.
Sędziował: Igor Stojchevski (Macedonia). Widzów: ok. 20 tysięcy.
Kolejnym rywalem poznaniaków będzie Vikingur Reykjavik. Pierwsze spotkanie 3. rundy eliminacji rozegrane zostanie w Islandii 4 sierpnia, rewanż odbędzie się tydzień później w Poznaniu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
oprac. Piotr Kozłowski
Dziennikarz, redaktor i korektor z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata publikował teksty, głównie kulturalne, w rozmaitych mediach, takich jak Gazeta Wyborcza, Wprost, Wirtualna Polska. W Dziennik.pl od 2017 roku, obecnie jako wydawca i redaktor newsroomu.
Zobacz
|