Zespół z Bazylei staje się rewelacją LM w tym sezonie. W fazie grupowej wyeliminował finalistę poprzedniej edycji rozgrywek - Manchester United. Teraz, chociaż znów był skazywany na porażkę w starciu z bogatszym rywalem, podnosi bardzo wysoko poprzeczkę Bayernowi.

>>>Basel - Bayern 1:0. Zobacz gola

Gola dla Basel zdobył w 86. minucie 22-letni reprezentant Szwajcarii Valentin Stocker, wprowadzony na boisko dwadzieścia minut wcześniej. Jednym z bohaterów ekipy gospodarzy był również bramkarz Yann Sommer - kilka razy obronił strzały m.in. Francka Ribery'ego i Mario Gomeza.

To kolejny cios dla fanów Bayernu, który w ostatnich tygodniach zawodzi również w lidze niemieckiej. Po sobotnim remisie z ostatnim w tabeli Freiburgiem 0:0 Bawarczycy mają cztery punkty straty do lidera Borussii Dortmund.

Kłopoty ma Bayern, ale jeszcze gorzej wiedzie się Interowi. Triumfator Ligi Mistrzów z 2010 roku spisuje się ostatnio wręcz katastrofalnie. Od 25 stycznia w ekstraklasie oraz Pucharze Włoch doznał pięciu porażek w sześciu meczach (jeden remis), na dodatek w żadnym z przegranych spotkań... nie zdobył gola.

Podobnie było na Stade Velodrome w Marsylii, choć mediolańczykom niewiele brakowało do wywiezienia remisu. Jeszcze w doliczonym czasie utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale w 93. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie defensywy gości reprezentant Ghany Andre Ayew sprytnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

>>>Olympique - Inter 1:0. Zobacz gola

Środowe mecze zakończyły serię pierwszych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów (rozłożoną na osiem dni). Rewanże odbędą się w dniach 6-7 i 13-14 marca.