Losy meczu w Zagrzebiu rozstrzygnęły się bardzo szybko. W ósmej minucie bramkę dla mistrza Chorwacji zdobył Bruno Petkovic z rzutu karnego, a 20 minut później wynik ustalił Mislav Orsic.

W kadrze zespołu trenera Nenada Bjelicy, byłego szkoleniowca Lecha Poznań, zabrakło w środowy wieczór Damiana Kądziora.

W jeszcze lepszej sytuacji jest Olympiakos Pireus, który na rewanż do Rosji z Krasnodarem poleci z czterobramkową zaliczką. Bohaterem pierwszego spotkania był wprowadzony na boisko w 76. minucie Serb Lazar Randelovic, strzelec dwóch goli. W efekcie grecki zespół jest już jedną nogą w fazie grupowej LM.

W innym środowym meczu piłkarze Young Boys Berno zremisowali u siebie z Crveną Zvezdą Belgrad 2:2.

Dzień wcześniej również odbyły się trzy mecze. Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam zremisował na Cyprze z APOEL Nikozja 0:0.

Piłkarze FC Brugge pokonali na wyjeździe austriacki LASK Linz 1:0, a jedyną bramkę zdobył w 10. minucie z rzutu karnego Hans Vanaken. Spotkanie prowadził Szymon Marciniak, którego decyzję o "jedenastce" skrytykowały niektóre austriackie media.

W Rumunii CFR Cluj przegrał ze Slavią Praga 0:1.

Mistrz Polski Piast Gliwice z kwalifikacjami Champions League pożegnał się już w pierwszej rundzie, a później odpadł w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy.

Wyniki meczów 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (rewanże 27-28 sierpnia):