Mający dominikańskie pochodzenie Mariano, podobnie jak inni gracze "Królewskich”, poddany został badaniom pod kątem Covid-19 po krótkich urlopach; sezon w La Liga zakończył się 19 lipca, Real wyprzedził Barcelonę i Atletico Madryt.

Reklama

W komunikacie Real podkreślił, że Mariano czuje się bardzo dobrze i przebywa w izolacji w swoim domu.

Pozytywny wynik Mariano oznacza, że tego zawodnika raczej zabraknie w kadrze na zaplanowany 7 sierpnia mecz wyjazdowy z Manchesterem City w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie, które odbyło się pod koniec lutego, wygrała angielska drużyna 2:1.

We wtorek w ośrodku w Valdebebas trenowali wszyscy piłkarze Realu, poza Mariano. Jest on związany, z przerwami, z tym klubem od niemal dekady, a w pierwszym zespole debiutował w sezonie 2016/2017. Występował także m.in. w Olympique Lyon.

Triumfator dwumeczu w ćwierćfinale LM spotka się z lepszym z pary Olympique Lyon - Juventus Turyn.

Z powodu pandemii Champions League 2019/2020 zostanie dokończona w formule Final Eight. Oznacza to, że zrezygnowano w formuły "mecz i rewanż". O awansie będzie decydowało jedno spotkanie.

Miniturniej w Lizbonie odbędzie się w dniach 12-23 sierpnia. Od 12 do 15 rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, 18 i 19 to terminy półfinałów, a 23 wyłoniony będzie zdobywca Pucharu Europy.