Liczba zaproszonych gości wynika z obowiązujących w stolicy Francji obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa. 5000 osób to górny limit dla wydarzeń sportowych, a w takich kategoriach traktowana jest niedzielna uroczystość.

Reklama

W samym Paryżu nie będzie zorganizowanych Stref Kibica, ale np. w okolicach Pól Elizejskich zostanie wprowadzony zakaz ruchu kołowego po to, by kibice mogli się gromadzić zachowując jednocześnie zasady dystansu społecznego.

Pola Elizejskie rezerwujemy dla ruchu pieszego, by ludzie mogli się zebrać i przestrzegać obowiązujących przepisów - ogłosił w sobotę prefekt paryskiej policji Didier Lallement.

Porządku i bezpieczeństwa w Paryżu w niedzielny wieczór będzie strzec około trzech tysięcy policjantów i żandarmów.

Chcemy, by wszystko przebiegało tak sprawnie, jak to tylko możliwe - podkreślił minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin.

Po wtorkowym awansie piłkarzy PSG do finału w centrum stolicy fani celebrowali sukces bez maseczek na twarzy i nie zachowując dystansu społecznego. Podczas interwencji policji doszło do niewielkich incydentów i starć z funkcjonariuszami.

W nagranym na wideo przesłaniu na finał trener Thomas Tuchel oraz piłkarze Thiago Silva i Angel Di Maria zaapelowali do kibiców, by przestrzegali obostrzeń wynikających z możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym zakrywali twarz maseczkami i zachowywali bezpieczny dystans.

Niech niedziela będzie wielkim świętem, ale bezpiecznym i zdrowym - podkreślił niemiecki szkoleniowiec, a Di Maria dodał: Zakładajcie maseczki.

Klub Paris-Saint Germain, który w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia powstania, po raz pierwszy awansował do finału rywalizacji o najbardziej prestiżowe trofeum piłkarskie w Europie. W niedzielę o godz. 21 w Lizbonie zmierzy się z Bayernem Monachium.