W decydującej fazie eliminacji LM, w przeciwieństwie do wcześniejszych rund oraz rywalizacji kwalifikacyjnej w Lidze Europy, rozgrywane były rewanże.

Midtjylland pokonał u siebie Slavię Praga 4:1, choć do przerwy przegrywał (przed tygodniem było 0:0). FC Salzburg ponownie wygrał z Maccabi Tel Awiw - tym razem 3:1 (wcześniej 2:1), natomiast Kransnodar po raz drugi pokonał 2:1 PAOK Saloniki, teraz na wyjeździe. W greckiej drużynie od 76. minuty grał Karol Świderski.

Losowanie fazy grupowej zaplanowano na 1 października w Nyonie. Tego dnia zostanie ogłoszone również nazwisko m.in. piłkarza sezonu UEFA. Zdecydowanie największe szanse przyznaje się Robertowi Lewandowskiemu.

Już wcześniej znanych było 26 uczestników rozgrywek LM w sezonie 2020/21, którzy awansowali dzięki pozycjom w tabelach rodzimych lig. Trofeum broni Bayern Monachium Lewandowskiego.

Wyniki rewanżowych meczów 4. rundy eliminacji LM (gwiazdka - awans): środa, 30 września ścieżka mistrzowska *FC Midtjylland (Dania) - Slavia Praga (Czechy) 4:1 (0:1); pierwszy mecz 0:0 *FC Salzburg (Austria) - Maccabi Tel Awiw (Izrael) 3:1 (2:1); 2:1 ścieżka ligowa PAOK Saloniki (Grecja) - *FK Krasnodar (Rosja) 1:2 (0:0); 1:2 wtorek, 29 września ścieżka mistrzowska *Ferencvarosi TC (Węgry) - Molde FK (Norwegia) 0:0; 3:3 Omonia Nikozja (Cypr) - *Olympiakos Pireus (Grecja) 0:0; 0:2 ścieżka ligowa *Dynamo Kijów (Ukraina) - KAA Gent (Belgia) 3:0 (2:0); 2:1