Faworyt już do przerwy przegrywał 0:3, mimo że ukraiński zespół występował w osłabionym składzie z powodu koronawirusa. W pierwszym kwadransie drugiej połowy bramki dla Realu strzelili Chorwat Luka Modric i tuż po wejściu na boisko Brazyliczyk Vinicius Junior.

Ten drugi zawodnik zapisał się w historii LM, bowiem potrzebował tylko 14 sekund od wejścia na boisko, by jako rezerwowy zdobyć gola. Jak podkreśliły media, poprawił dotychczasowy rekord (15 sekund) należący do Niemca Larsa Rickena i Holendra Andy'ego van der Meyde.

Hiszpańskie media krytykują „Królewskich”, którzy najpierw słabo zaprezentowali się w ekstraklasie z beniaminkiem Cadiz (0:1), a teraz – znów po słabej grze, zwłaszcza w pierwszej części, ulegli Szachtarowi. „Z każdym dniem gorzej” – napisała „Marca”, podkreślając, że już w sobotę Real czeka wielki starcie, czyli „El Clasico” z Barceloną.

Jeszcze „mocniejsze” tytuły zamieściły „As” i „Sport”, tj. „Wstyd” i „Pośmiewisko Ligi Mistrzów”. „As” zaznaczył, że gra z rezerwowymi Szachtara była „przerażająca” w pierwszej połowie. Kataloński „Sport” dodał również, że prawidłowo nieuznany przez VAR został gol, który mógł zapewnić remis madryckiej drużynie. Jeden z graczy Realu znajdował się na spalonym. Arbitrem VAR w tym meczu był Szymon Marciniak.

Na okładce „Mundo Deportivo” widnieje „Koszmar przed Klasykiem” i zdjęcie bramkarza Realu Thibaut Courtois sięgające do siatki po piłkę po straconym golu.

„Dobrze, że zbliża się El Clasico. Mecz z Barceloną jest zawsze specjalny i będziemy na niego gotowi. Nie zapomnieliśmy jak się gra w piłkę nożną” – przyznał Modric.