Mbappe, mistrz świata z reprezentacją Francji z 2018 roku, doznał kontuzji uda.

21-letni napastnik opuścił boisko w 74. minucie sobotniego meczu ligowego z Nantes (3:0), trzymając się za prawe udo. Mbappe jest liderem klasyfikacji strzelców francuskiej ekstraklasy z dorobkiem siedmiu goli, zaliczył też cztery asysty.

Początkowo trener paryżan Thomas Tuchel mówił, że to przemęczenie, a nie kontuzja, ale przeprowadzone później badania lekarskie wykazały, iż zawodnik cierpi na "dyskomfort mięśni prawego ścięgna podkolanowego".

To kolejny ofensywny piłkarz PSG, który nie może obecnie grać z powodów zdrowotnych. Brazylijczyk Neymar leczy kontuzję mięśnia przywodziciela, zaś Argentyńczyk Mauro Icardi ma kłopoty z kolanem. Obaj powinni wrócić do gry w ekipie mistrza Francji po zbliżającej się przerwie na mecze reprezentacji narodowych.

Urazy wyeliminowały także Włocha Marco Verrattiego oraz Niemca Juliana Draxlera.

W tabeli grupy H Ligi Mistrzów po dwóch kolejkach PSG zajmuje drugie, a RB Lipsk trzecie miejsce. Oba zespoły mają trzy punkty. Prowadzi z sześcioma Manchester United.

Paris Saint-Germain i ekipa z Lipska spotkały się w półfinale poprzedniej edycji LM, podczas miniturnieju w Lizbonie. Francuski zespół wygrał wówczas 3:0.

Początek środowego meczu w Lipsku o godz. 21.