Taką decyzję podjął trener "Dumy Katalonii" Ronald Koeman, który przyznał, że Messiemu przyda się odpoczynek. Z tego samego powodu w Hiszpanii został Holender Frenkie de Jong.

Reklama

Ronald Koeman zrobił coś, czego większość jego poprzedników nigdy nie dokonała: pozwolił odpocząć Messiemu - skomentowano w depeszy agencji EFE.

W Kijowie Barcelona zagra więc w przynajmniej częściowo rezerwowym składzie. Z powodu kontuzji kilka miesięcy przerwy czeka Ansu Fatiego, Sergiego Roberto i Gerarda Pique, a z mniej poważnym urazem zmaga się Sergio Busquets, który też we wtorek nie zagra.

Największym problemem Koemana będzie zestawienie linii defensywy. Ze wszystkich środkowych obrońców zdrowy jest tylko Francuz Clement Lenglet. Oprócz Pique z gry wykluczeni są też Francuz Samuel Umtiti oraz Urugwajczyk Ronald Araujo.

Reklama

Barcelona może już w tej kolejce zapewnić sobie awans do 1/8 finału. Odniosła komplet zwycięstw w trzech poprzednich meczach i prowadzi w tabeli przed Juventusem Turyn - 6 pkt oraz Dynamem i Ferencvaros Budapeszt, które mają po punkcie.

Spotkanie na Ukrainie ma się rozpocząć o godz. 21.