Wyznaczony został Inspektor ds. Etyki i Dyscypliny, który ma przeprowadzić postępowanie dyscyplinarne w sprawie wydarzeń, które doprowadziły do przerwania meczu Ligi Mistrzów - poinformowano w komunikacie UEFA.

Reklama

Przypomniano, że po rozmowie z przedstawicielami PSG i Istanbul Basaksehir postanowiono w ramach wyjątku, iż spotkanie zostanie wznowione w środę. W nowej obsadzie sędziowskiej znalazło się dwóch Polaków - Marcin Boniek był jednym z asystentów, a Bartosz Frankowski - arbitrem technicznym.

W piłce nożnej nie ma miejsca na rasizm i dyskryminację we wszystkich ich formach - zaznaczono w oświadczeniu europejskiej centrali.

Jak dodano, informacje dotyczące dochodzenia zostaną przekazane w odpowiednim czasie.

Do incydentu doszło niespełna kwadrans po rozpoczęciu meczu 6. kolejki grupy H w Paryżu. Sędzia techniczny Rumun Sebastian Coltescu obraził drugiego trenera gości Kameruńczyka Pierre'a Webo w rozmowie ze swoim rodakiem Ovidiu Hateganem, który prowadził to spotkanie.

Webo gwałtownie protestował przeciw jednej z decyzji arbitrów. Ten czarny tam. Sprawdź, kto to jest. Ten czarny tam, tak nie można się zachowywać - miał powiedzieć Coltescu, jak wykazano na podstawie telewizyjnych powtórek.

Tę wymianę zdań arbitrów usłyszeli niektórzy piłkarze oraz trenerzy. Po ok. 10-minutowej dyskusji oba zespoły zeszły do szatni i odmówiły dalszej gry.

Zachowanie Coltescu potępił minister sportu Rumunii Ionut-Marian Stroe i przeprosił w imieniu tamtejszego sportu. Od wypowiedzi sędziego technicznego zdystansowała się także Rumuńska Federacja Piłkarska.

Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir 5:1 (3:0).

Bramki: dla Paris Saint-Germain - Neymar trzy (21, 38, 50), Kylian Mbappe dwie (42-karny, 62); dla Istanbul Basaksehir - Mehmet Topal (57).

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).