Na Stamford Bridge Chelsea wygrała z liderem hiszpańskiej ekstraklasy Atletico Madryt 2:0 po trafieniach Marokańczyka Hakima Ziyecha w 34. minucie oraz Brazylijczyka Emersona w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy goście musieli sobie radzić w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Stefana Savica. Londyńczycy wygrali także pierwszy mecz w Hiszpanii 1:0.

Od końca stycznia, gdy trenerem Chelsea został Thomas Tuchel, "The Blues" jeszcze nie przegrali. Niemiec prowadził zespół w 13 spotkaniach, z których jego piłkarze wygrali dziewięć, a cztery zremisowali, do tego tracąc jedynie dwa gole.

We wtorek z awansu cieszyli się piłkarze Realu Madryt i Manchesteru City, którzy również dwukrotnie pokonali swoich rywali. W rewanżowych meczach 1/8 finału "Królewscy" wygrali z Atalantą Bergamo 3:1, a "The Citizens" zwyciężyli Borussię Moenchengladbach 2:0.

Jedną z bramek dla Realu zdobył Karim Benzema, który goni Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców Champions League. Francuz ma na koncie 70 trafień.

W poprzednim tygodniu w czołowej ósemce zameldowały się Borussia Dortmund Łukasza Piszczka, FC Porto, które wyeliminowało Juventus, Liverpool, a także Paris Saint-Germain, który w dwumeczu okazał się wyraźnie lepszy od Barcelony.

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na piątek, a mecze tej fazy mają się odbyć 6-7 i 13-14 kwietnia.

Mecz finałowy zostanie rozegrany 29 maja w Stambule.

Chelsea Londyn - Atletico Madryt 2:0 (1:0)
Bramki: Hakim Ziyech (34), Emerson (90+4)
Czerwona kartka: Stefan Savic (Atletico, 82)
Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)
Pierwszy mecz - 1:0; awans - Chelsea