Mecze tej fazy rozegrane zostaną w terminach 20-21 lipca i 27-28 lipca.

Reklama

We wtorek Legia poznała przeciwnika w pierwszej rundzie - zmierzy się z norweskim klubem Bodoe/Glimt (6-7 lipca i 13-14 lipca). Lepszy z tej pary zmierzy się z Florą Tallin albo Hibernians FC.

W Norwegii rywalizacja trwa systemem wiosna-jesień. W listopadzie klub z siedzibą w mieście Bodoe (ok. 1200 km na północ od Oslo), leżącym za Kołem Podbiegunowym, świętował pierwsze w swojej 104-letniej historii mistrzostwo kraju. W obecnych rozgrywkach również prezentuje się bardzo dobrze. Po siedmiu kolejkach ma 16 punktów i jest liderem.

W poprzednim sezonie Bodoe/Glimt rywalizowało w eliminacjach Ligi Europy. Wówczas z powodu pandemii na początku rozgrywano tylko jedno spotkanie. Norwegowie odpadli w trzeciej rundzie, po porażce z AC Milan 2:3.

Reklama

Mistrzowie Polski przygotowania do sezonu rozpoczęli w ubiegły poniedziałek. Od 16 do 24 czerwca podopieczni Czesława Michniewicza będą trenowali w Leogang w Austrii. W planach mają wówczas trzy sparingi, m.in. z Neftczi Baku i FK Krasnodar. W kadrze jest 25 legionistów.

Jeśli Legia wyeliminuje Norwegów, wówczas zmierzy się z przeciwnikiem z Estonii bądź Malty.

Flora jest mistrzem kraju, a z kolei w finale Pucharu Estonii przegrała z Levadią Tallin 0:1. W tym sezonie plasuje się na trzeciej pozycji, za Levadią i Paide Linnameeskond - rywalem Śląska Wrocław w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Natomiast na Malcie w poprzednich, przedwcześnie zakończonych zmaganiach Hibernians FC zajął drugą lokatę.