Madrycki dziennik “El Pais” wskazuje, że taktyka gry polegająca na krótkich, a zarazem licznych podaniach i konsekwentnym przesuwaniu zespołu do przodu, nie przynosi już efektu od dłuższego czasu.

Reklama

Stołeczny dziennik za kluczową datę porażki tej stosowanej długimi latami przez Barcelonę taktyki uważa 14 sierpnia 2020 r., kiedy Bayern Monachium upokorzył i zdezaktywował “Dumę Katalonii”, wygrywając z nią 8:2. Podkreśla, że wydarzenie to miało miejsce w Lizbonie na stadionie Benfiki.

Dziennik “Marca” wskazuje, że w środę tiki-taka Barcy również nie przyniosła efektu, choć ekipa z Katalonii dominowała i była częściej w posiadaniu piłki niż Benfica.

Hiszpańskim mediom wtórują komentatorzy z Portugalii, którzy uważają, że stolica tego kraju będzie w przyszłości kojarzyć się jako miejsce pochówku strategii tiki-taka.

Portugalskie radio “Observador” twierdzi, że choć przed rokiem w Lizbonie “Bayern zabił pomysł na grę zespołu z Barcelony”, to w środę próby wskrzeszania strategii tiki-taka na Estadio da Luz zostały całkowicie rozbite przez lizbońskie “Orły”.

“Nasi rozwalili głowę Barcelony. To historyczny dzień” - podsumował środową wygraną lizboński dziennik “Record”, przypominając, że od 60 lat Benfice nie udawało się wygrać z rywalem ze stolicy Katalonii.

Z kolei inna stołeczna gazeta “A Bola” odnotowała, że nigdy jeszcze portugalski klub nie wygrał tak wysoko z Barceloną, jak w środę Benfika. “To była tragiczna noc dla Barcy” - podsumował dziennik.