"Królewskim" sukces nie przyszedł jednak łatwo. Po zwycięstwie w Londynie 3:1, w rewanżu w 75. minucie przegrywali już 0:3. Na listę strzelców wpisali się w Madrycie Mason Mount (15.) oraz Niemcy Antonio Ruediger (51.) i Timo Werner (75.). Stratę zmniejszył Rodrygo (80.), doprowadzając do dogrywki.

W niej znów pokazał się Karim Benzema, zdobywca hat-tricka w ubiegłym tygodniu w Londynie. Po dośrodkowaniu Brazylijczyka Viniciusa Juniora Francuz posłał piłkę do bramki głową.

Sędzią spotkania w Madrycie był Szymon Marciniak.

W środę wyłonieni zostaną pozostali dwaj półfinaliści. Bliscy awansu są piłkarze Liverpoolu, którzy w ubiegłym tygodniu wygrali w Lizbonie z Benficą 3:1 i będą u siebie bronić tego prowadzenia. Z kolei przed rewanżem z Atletico w Madrycie Manchester City ma jednobramkową zaliczkę (1:0).

W półfinałach Villarreal trafi na Liverpool lub Benficę, a Real zmierzy się z Manchesterem City lub Atletico. Finał zaplanowany jest na 28 maja w podparyskim Saint-Denis.(PAP)

Real Madryt - Chelsea Londyn 2:3 po dogrywce (1:3, 0:1)
Bramki: dla Realu - Rodrygo (80), Karim Benzema (96); dla Chelsea - Mason Mount (15), Antonio Ruediger (51), Timo Werner (75)
Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)
Pierwszy mecz - 3:1; awans - Real Madryt