Liverpool sprawę awansu w czołowej czwórki obecnej edycji LM przesądził w dużym stopniu w pierwszym pojedynku z Benficą, który wygrał w Lizbonie 3:1. Taki wynik, ale też świadomość, że w sobotę czeka "The Reds" półfinał Pucharu Anglii z Manchesterem City, sprawiły, że trener Juergen Klopp w rewanżu wystawił mocno eksperymentalny skład, zostawiając w rezerwie m.in. Mohameda Salaha, Sadio Mane, Virgila van Dijka czy Trenta Alexandra-Arnolda.

Rezerwy wykonały zadanie. Gospodarze uzyskali prowadzenie po golu głową francuskiego obrońcy Ibrahimy Konate w 21. minucie. Niedługo później wyrównał Goncalo Ramos. 10 minut po przerwie Roberto Firmino zdobył drugą bramkę dla Liverpoolu, a po kolejnych 10 Brazylijczyk podwyższył na 3:1.

Rozluźnieni piłkarze Liverpoolu w końcówce stracili dwa gole po strzałach Ukraińca Romana Jaremczuka oraz Urugwajczyka Darwina Nuneza i skończyło się 3:3.

Liverpool - Benfica Lizbona 3:3 (1:1).
Bramki: dla Liverpoolu - Ibrahima Konate (21.), Roberto Firmino (55., 65.); dla Benfiki - Goncalo Ramos (32.), Roman Jaremczuk (73.), Darwin Nunez (82.).
Sędzia: Serdar Gozubuyuk (Holandia).
Pierwszy mecz: 3:1.
Awans: Liverpool.