Legia Warszawa podpisała z Szachtarem FC umowę najmu stadionu przy ulicy Łazienkowskiej na czas fazy grupowej LM.

Reklama

Stadion Legii to przede wszystkim dom naszej drużyny. Od wybuchu wojny nasz klub i Fundacja Legii angażowały się w pomoc uchodźcom, klubom piłkarskim z Ukrainy, a we współpracy z Szachtarem wspólnie wspieraliśmy migrantów wewnętrznych. W najbliższych miesiącach stadion Legii będzie także miejscem rozgrywania meczów w Lidze Mistrzów przez Szachtar. Nasza odpowiedzialność skupiać się będzie na przygotowaniu obiektu oraz wsparciu w zakresie organizacji dnia meczowego" - powiedział wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra, cytowany na stronie internetowej stołecznego klubu.

Szachtar FC rozegra na stadionie Legii wszystkie mecze grupowe

Szachtar FC rozegra w Warszawie wszystkie mecze grupowe. Terminarz będzie znany po losowaniu grup, które odbędzie się 25 sierpnia. Sprzedaż biletów prowadzona będzie przez Szachtar. Zgodnie z umową osoby posiadające karnet na sezon 2022/2023 na mecze Legii będą mogły skorzystać z prawa pierwszeństwa przy zakupie wejściówek.

Reklama

Ku naszemu wielkiemu żalowi, Szachtar nie może jeszcze rozgrywać swoich domowych spotkań w ramach europejskich rozgrywek na Ukrainie, dlatego zdecydowaliśmy się rozegrać mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów w Warszawie. Chcę podziękować zarządowi Legii za to, że klub wyszedł naprzeciw naszym potrzebom i zawarł z nami umowę. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców Szachtara, mieszkańców Warszawy i Ukraińców przebywających obecnie w stolicy Polski i innych miastach. Wierzymy, że doskonałe warunki zapewnione przez Legię oraz niesamowita atmosfera stworzona przez kibiców na stadionie pomogą Szachtarowi w udanym występie w tym sezonie Ligi Mistrzów - podkreślił dyrektor generalny Szachtara FC Sergei Palk.

Faza grupowa Ligi Mistrzów UEFA rozpocznie się 6 września i potrwa do 2 listopada.