W drugiej rundzie eliminacji Dynamo rywalizowało z Fenerbahce Stambuł. W Polsce zremisowało 0:0, a w Turcji zwyciężyło 2:1 po dogrywce.

W środę zespół z Kijowa zmierzył się z wicemistrzami Austrii. Przed meczem na stadionie ŁKS odśpiewano hymn Ukrainy.

W 18. minucie spotkania Mykoła Szarpienko chciał zaskoczyć bramkarza ładnym strzałem, ale piłka przeleciała obok prawego słupka. 10 minut później Ołeksandr Karawajew strzelił pięknego gola dla Dynama. Ukrainiec wykorzystał dośrodkowanie Władysława Dubinczaka z lewej strony i precyzyjnie uderzył z pierwszej piłki w lewy dolny róg bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej rezultat nie uległ zmianie.

Jeśli Dynamo wyeliminuje Sturm, to w trzeciej rundzie zmierzy się z Benficą Lizbona lub FC Midtjylland.

W innym środowym spotkaniu Bodoe/Glimt przed własną publicznością rozgromił 5:0 Żalgiris Wilno. Mistrzowie Norwegii praktycznie przesądzili kwestię awansu. Karabach Agdam zremisował u siebie 1:1 z Ferencvarosi TC. Maccabi Hajfa na własnym stadionie pokonało 4:0 Apollon Limassol. Cypryjski zespół od 60. minuty grał w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Vukasin Jovanovic. Natomiast Crvena Zvezda rozbiła w Belgradzie Pjunik Erywań 5:0. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Osman Bukari.

Rewanże zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu.

W trzeciej rundzie występuje 12 zwycięzców dwumeczów drugiej rundy oraz osiem zespołów, które dopiero rozpoczęły swój udział w eliminacjach. Przepustkę do fazy grupowej Champions League daje dopiero triumf w czwartej rundzie.