Zarówno FC Kopenhaga, jak i Trabzonspor, rywalizację rozpoczęły od 4. rundy. 14-krotny mistrz Danii, którego jednym z bramkarzy jest Kamil Grabara (leczący obecnie kontuzję) wykorzystał atut własnego boiska. Wynik już w 9 minucie otworzył szwedzki pomocnik Viktor Claesson. Zaraz po przerwie na 2:0 podwyższył gracz tej samej linii, Duńczyk Lukas Lerager. Gościom wynik "uratował w ostatnim kwadransie grecki napastnik Anastasios Bakasetas.

Ze zwycięstwa 1:0 nad Dinamo Zagrzeb cieszył się norweski Bodoe/Glimt, który wygraną zawdzięcza Amahlowi Pellegrino (37). W ostatnim wtorkowym spotkaniu Rangers FC na Ibrox Stadium zremisowali 2:2 z mistrzem Holandii, PSV Eindhoven.

Dynamo Kijów w Łodzi

Pozostałe trzy spotkania tej rundy odbędą się w środę. W jednym z nich Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Tomasz Kędziora, w Łodzi podejmie Benficę Lizbona.

Dynamo w poprzednich fazach kwalifikacji LM (zaczynało od drugiej) wyeliminowało Fenerbahce Stambuł i austriacki Sturm Graz - w obu przypadkach po dogrywce. Teraz poprzeczka zawiśnie jednak wyżej. W środę o godz. 21 na stadionie ŁKS kijowianie będą musieli stawić czoła najbardziej utytułowanej portugaliskiej drużynie, słynnej Benfice.

Natomiast pogromca Lecha Poznań - Karabach Agdam w decydującej potyczce zmierzy się z czeską Viktorią Pilzno.

Rewanże 4. rundy - w przyszłym tygodniu.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów zaplanowano na 25 sierpnia, a dzień później - Ligi Europy, do której trafią przegrani z 4. rundy eliminacji LM.

Wyniki i program pierwszych meczów 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów: