Przed rozpoczęciem meczu kibice utworzyli kartoniadę w barwach narodowych Polski i Ukrainy. Jedna część trybun stała się biało-czerwona, a druga żółto-niebieska. Z kolei w sektorze gości zasiadło kilkuset kibiców Realu, którzy rozwiesili flagę, na której widniał Karim Benzema ze Złotą Piłką.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando Realu. W 18. minucie groźny strzał oddał Benzema, lecz został zatrzymany przez Anatolija Trubina.

Ruediger uratował Real przed porażką

W 26. min Szachtar wyprowadził kontratak. Zubkow wbiegł w pole karne, lecz jego strzał został zablokowany i piłka wyszła poza linię końcową. Ukraińcy po tej sytuacji złapali wiatr w żagle. Kilka minut później skuteczną interwencją w obronie popisał się Nacho Fernandez.

Następnie Trubin obronił strzały Benzemy i Rodrygo z bliskiej odległości. W 40. min Federico Valverde uderzył z dystansu, ale bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. W pierwszej połowie Real oddał cztery celne strzały na bramkę, a Szachtar żadnego.

Na początku drugiej części spotkania Zubkow dał Szachtarowi prowadzenie. Asystę przy tej bramce zanotował Bohdan Mychajliczenko. Po chwili Benzema marnował okazję do wyrównania. Trener Carlo Ancelotti próbując odwrócić losy meczu wprowadził na boisko Viniciusa Juniora i Lukę Modrica.

W 64. Lassina Traore znalazł się w sytuacji sam na sam z Andrijem Łuninem, ale górą był bramkarz Realu. Potem Zubkow strzelił zza pola karnego, ale Łunin znów był czujny. Szachtar stwarzał kolejne okazje po rzutach rożnych. W 72. min zza pola karnego niecelnie uderzył Toni Kroos.

W doliczonym czasie z bliskiej odległości główkował David Alaba, ale piłka przeleciała obok słupka. Po chwili Kroos podał do Ruedigera, który doprowadził do wyrównania.

2 listopada na Łazienkowską przyjedzie RB Lipsk

W drugim spotkaniu grupy F Celtic Glasgow przegrał z RB Lipsk 0:2. "Królewscy" w czterech kolejkach zdobyli 10 pkt i są liderem grupy. W poprzednich meczach wygrali 2:1 z Szachtarem, 2:0 z RB Lipsk i 3:0 z Celtikiem Glasgow. Drugie miejsce zajmuje RB Lipsk (6 pkt), trzeci jest Szachar Donieck (5 pkt), a na czwartej pozycji plasuje się Celtic - 1 pkt.

W tej edycji Ligi Mistrzów był to drugi mecz Szachtara w Warszawie. We wrześniu ukraiński klub zremisował 1:1 z Celtikiem, a 2 listopada zmierzy się przy Łazienkowskiej z RB Lipsk.

Mecze piątej kolejki Champions League zostaną rozegrane 25-26 października. Szachtar zagra w Glasgow z Celtikiem, a RB Lipsk podejmie Real Madryt.

Autor: Maciej Gach