Mecz PSG z Milanem w grupie F zapowiadał się bardzo ciekawie i nie brakowało w nim "smaczków". Golkiperem paryżan jest Gianluigi Donnarumma, w przeszłości bramkarz Milanu.

W środowy wieczór reprezentant Włoch nie musiał wyciągać piłki z siatki, a jego koledzy z PSG strzelili trzy gole. W 32. minucie trafił Kylian Mbappe, na początku drugiej połowy podwyższył Randal Kolo Muani, a w 89. min wynik płaskim strzałem przy słupku ustalił Kang-In Lee.

Zwycięstwo mistrzów Francji mogło być jeszcze wyższe, np. w 82. minucie po strzale Mbappe i interwencji bramkarza piłka trafiła w słupek.

W innym spotkaniu tej grupy piłkarze Newcastle United przegrali u siebie z Borussią Dortmund 0:1 po golu Feliksa Nmechy w 45. minucie.

Na ławce rezerwowych BVB siedział bramkarz Marcel Lotka.

Liderem jest PSG (6 pkt), przed Newcastle i Borussią (po 4), a tabelę zamyka Milan (2).

Barcelona, wciąż bez kontuzjowanego Lewandowskiego (obserwował mecz z trybun), pokonała w grupie H Szachtar Donieck 2:1, odnosząc trzecie kolejne zwycięstwo w LM. Bramki dla gospodarzy, którzy występują obecnie na Estadi Olimpic Lluis Companys, padły w 28. i 36. minucie.

Najpierw gola po odbiciu się piłki od poprzeczki strzelił z woleja Ferran Torres (trafienie uznano po interwencji VAR), a wkrótce potem efektownym uderzeniem z ok. 16 metrów popisał się Fermin Lopez.

W drugiej połowie Katalończycy nie poszli jednak za ciosem. Przeciwnie, w 62. minucie kontaktową bramkę zdobył pomocnik Szachtara Heorhij Sudakow. Dzięki temu do końca meczu były emocje, ukraiński zespół mógł w końcówce doprowadzić do remisu, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił.

Barcelona pozostała liderem z kompletem dziewięciu punktów, a Szachtar z trzema zajmuje trzecią lokatę.

Na drugim miejscu jest FC Porto (6 pkt), po zwycięstwie na wyjeździe nad pozostającym bez punktu belgijskim Royalem Antwerp 4:1, choć do przerwy portugalski zespół przegrywał.

Bohaterem "Smoków" okazał się Brazylijczyk Evanilson. 24-letni napastnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale w drugiej połowie strzelił aż trzy gole.

Środowy wieczór miło będzie wspominać również Erling Haaland. Znakomity napastnik zdobył dwie bramki dla Manchesteru City w wygranym 3:1 na wyjeździe meczu z Young Boys Berno. W szwajcarskiej drużynie pomocnik Łukasz Łakomy był rezerwowym.

Łącznie 23-letni Norweg ma już 37 goli w historii występów w Lidze Mistrzów, co - biorąc pod uwagę jego wiek - jest imponującym wyczynem.

Jestem bardzo, bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki graliśmy. Potrzebujemy jeszcze jednego meczu (zwycięskiego - PAP), aby matematycznie już zapewnić sobie awans - powiedział trener ekipy City Josep Guardiola.

Drugie spotkanie grupy G również zakończyło się zwycięstwem faworyta 3:1 - RB Lipsk pokonał u siebie w takich rozmiarach Crveną Zvezdę Belgrad.

Tabela tej grupy wygląda tak jak raczej spodziewano się po losowaniu. Prowadzi Manchester City z kompletem 9 pkt, drugi jest RB Lipsk (6), a Crvena Zvezda i Young Boys zdobyły po 1 pkt.

Ciekawa sytuacja w grupie E. Tam liderem z sześcioma punktami jest Feyenoord Rotterdam. W środę holenderski zespół wygrał u siebie z Lazio Rzym 3:1, a bohaterem okazał się strzelec dwóch goli - urodzony w Argentynie meksykański napastnik Santiago Gimenez.

Drugie miejsce zajmuje Atletico Madryt (5 pkt), które zremisowało na wyjeździe z Celtikiem Glasgow 2:2. Trzecie jest Lazio (4 pkt), a tabelę zamyka szkocki zespół z jednym punktem.

Wyniki 3. kolejki i tabele grup piłkarskiej Ligi Mistrzów:

25 października, środa grupa E Feyenoord Rotterdam - Lazio Rzym 3:1 (2:0) Celtic Glasgow - Atletico Madryt 2:2 (2:1) Tabela: M Z R P bramki pkt 1. Feyenoord Rotterdam 3 2 0 1 7-4 6 2. Atletico Madryt 3 1 2 0 6-5 5 3. Lazio Rzym 3 1 1 1 4-5 4 4. Celtic Glasgow 3 0 1 2 3-6 1 grupa F Paris Saint-Germain - AC Milan 3:0 (1:0) Newcastle United - Borussia Dortmund 0:1 (0:1) 1. Paris Saint-Germain 3 2 0 1 6-4 6 2. Newcastle United 3 1 1 1 4-2 4 3. Borussia Dortmund 3 1 1 1 1-2 4 4. AC Milan 3 0 2 1 0-3 2 grupa G Young Boys Berno - Manchester City 1:3 (0:0) RB Lipsk - Crvena Zvezda Belgrad 3:1 (1:0) 1. Manchester City 3 3 0 0 9-3 9 2. RB Lipsk 3 2 0 1 7-5 6 3. Crvena Zvezda Belgrad 3 0 1 2 4-8 1 3. Young Boys Berno 3 0 1 2 4-8 1 grupa H Barcelona - Szachtar Donieck 2:1 (2:0) Royal Antwerp - FC Porto 1:4 (1:0) 1. Barcelona 3 3 0 0 8-1 9 2. FC Porto 3 2 0 1 7-3 6 3. Szachtar Donieck 3 1 0 2 5-7 3 4. Royal Antwerp 3 0 0 3 3-12 0 24 października, wtorek grupa A Galatasaray Stambuł - Bayern Monachium 1:3 (1:1) Manchester United - FC Kopenhaga 1:0 (0:0) 1. Bayern Monachium 3 3 0 0 9-5 9 2. Galatasaray Stambuł 3 1 1 1 6-7 4 3. Manchester United 3 1 0 2 6-7 3 4. FC Kopenhaga 3 0 1 2 3-5 1 grupa B Sevilla - Arsenal Londyn 1:2 (0:1) RC Lens - PSV Eindhoven 1:1 (0:0) 1. Arsenal Londyn 3 2 0 1 7-3 6 2. RC Lens 3 1 2 0 4-3 5 3. Sevilla 3 0 2 1 4-5 2 4. PSV Eindhoven 3 0 2 1 3-7 2 grupa C SC Braga - Real Madryt 1:2 (0:1) Union Berlin - Napoli 0:1 (0:0) 1. Real Madryt 3 3 0 0 6-3 9 2. Napoli 3 2 0 1 5-4 6 3. SC Braga 3 1 0 2 5-6 3 4. Union Berlin 3 0 0 3 2-5 0 grupa D Inter Mediolan - FC Salzburg 2:1 (1:0) Benfica Lizbona - Real Sociedad 0:1 (0:0) 1. Real Sociedad 3 2 1 0 4-1 7 2. Inter Mediolan 3 2 1 0 4-2 7 3. FC Salzburg 3 1 0 2 3-4 3 4. Benfica Lizbona 3 0 0 3 0-4 0