Błyskawicznie strzelona bramka przez Cavaniego, która była jego czwartym trafieniem w tym sezonie, na niewiele się zdała. W 25. minucie goście wyrównali. Obrońcy Napoli zdołali zablokować strzał Alejandro Gomeza, ale przy dobitce Giovanniego Marchese byli bezradni. Tuż przed przerwą goście zostali osłabieni, kiedy po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Mario Santana. Tuż po wznowieniu gry zwycięstwo Catanii zapewnił celnym strzałem głową Gonzalo Bergessio.

Z kolei Milan pokonując w Rzymie Romę 3:2, odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo. Dwie bramki dla mistrza Włoch zdobył Szwed Zlatan Ibrahimovic, a jedno trafienie dołożył Alessandro Nesta.

Dla gospodarzy jeszcze w pierwszej połowie trafił Nicolas Burdisso. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry drugą bramkę dla Romy zdobył Bojan Krkic, ale gospodarzom zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.