Dla FC Augsburg sobotnia wygrana była dopiero trzecim zwycięskim meczem w tym sezonie Bundesligi. Decydującą bramkę zdobył z rzutu wolnego kilka minut po przerwie były zawodnik Borussii Moenchengladbach - Jan-Ingwer Callsen-Bracker. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Augsburga opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Spadł na nie Freiburg, który przegrał na wyjeździe z FC Koeln 0:4. Po dwie bramki zdobyli Christian Clemens i Lukas Podolski. Dwie asysty zaliczył Sławomir Peszko, który przebywał na boisku do 70. minuty. Osiem minut po jego zejściu na murawie pojawiał się Adam Matuszczyk, który został wystawiony przez klub na listę transferową.

Efektowne zwycięstwo odnieśli także piłkarze Werderu Brema, którzy pokonali na własnym boisku VfL Wolfsburg 4:1. Z kolei Hoffenheim pokonał na wyjeździe FC Nuernberg 2:0 po dwóch trafieniach Vedada Ibisevica.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie FSV Mainz z Hamburgerem SV. Dla gospodarzy był to trzeci kolejny mecz bez porażki. Eugen Polanski był poza kadrą meczową.

W niedzielę na pozycji lidera może umocnić się Bayern Monachium, który zagra na wyjeździe z VfB Stuttgart. Natomiast trzecia w tabeli Borussia Dortmund podejmie Kaiserslautern.