Pierwszy mecz półfinałowy, który odbył się dwa tygodnie temu w Mediolanie, wygrał Juventus 2-1. Rewanż w Turynie rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy od 28. minuty prowadzili po golu "nieśmiertelnego" Alessandro Del Piero. Jednak w drugiej połowie Djamel Mesbah i Maxi López strzelili po golu dla Milanu i w ten sposób "Rossoneri" doprowadzili do dogrywki.

Losy awansu do finału rozstrzygnęły się w 96. minucie gdy napastnik Juventusu, Czarnogórzec Mirko Vucinić, zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po jego fenomenalnym strzale znalazła drogę do siatki i ugrzęzła w okienku bramki Milanu. Dzięki tej bramce "Stara Dama" awansowała do finału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Napoli - Siena.

Skrót meczu Juventus Turyn - AC Milan 2:2 >>