Jednego z trzech goli strzelił w niedzielę 37-letni Alessandro Del Piero, żegnający się z klubem. Juventus jest drugim zespołem w historii rozgrywek, który nie przegrał meczu w całym sezonie. Pierwszy raz dokonali tego piłkarze AC Milan w rozgrywkach 1991/1992.

Reklama

Poprzednio klub z Turynu tytuł wywalczył w sezonie 2005/2006, ale z powodu afery korupcyjnej utracił go. Ostatnie uznane mistrzostwo turyńczycy wywalczyli w 2003 roku, dlatego w niedzielę na wypełnionym po brzegi stadionie świętowanie było nadzwyczaj okazałe. Powiewały wielkie flagi pokrywające całe sektory, sypało się confetti, a kibice i piłkarze cieszyli się jak dzieci.

Na drugim miejscu rozgrywki zakończył Milan. W ostatniej kolejce pokonał Novarę 2:1. Był to ostatni mecz legendy mediolańskiego klubu - Filippo Inzaghiego, który kończy karierę. Pożegnanie wypadło znakomicie, gdyż 38-letni piłkarz strzelił jedną z bramek.

Trzecią lokatę, premiowaną udziałem w kwalifikacjach do LM, zajęło Udinese po wyjazdowym zwycięstwie nad Catanią 2:0. Bramki strzelili Antonio Di Natale i Diego Fabbrini. Być może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby zawodnik gospodarzy Alejandro Gomez wykorzystał rzut karny w pierwszej połowie.

Zwycięstwo Lazio nad Interem 3:1 dało stołecznemu klubowi jedynie czwartą pozycję w tabeli. Oba zespoły wystąpią w przyszłym sezonie w Lidze Europejskiej.

Fiorentina bez Artura Boruca w bramce zremisowała bezbramkowo z Cagliari.

Wieczorne spotkania zadecydowały, że Lecce dołączyło do Novary i Ceseny opuszczających Serie A. Przesądziła o tym wyjazdowa porażka z Chievo Werona 0:1, przy jednoczesnym zwycięstwie zagrożonej spadkiem Genui nad Palermo 2:0.