To pierwsze zwycięstwo Bayernu nad Borussią od 13 lutego 2010 roku, kiedy wygrał 3:1.

>>>Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:1. Zobacz gole

Zdobywcy podwójnej korony - mistrzostwa ekstraklasy i Pucharu Niemiec - stracili pierwszego gola już w szóstej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się wówczas Chorwat Mario Mandzukic, który przeszedł do bawarskiego zespołu po udanym występie w Euro 2012. Asystował inny uczestnik tego turnieju Francuz Franck Ribery.

Zaledwie pięć minut później reprezentant Niemiec Thomas Mueller powiększył prowadzenie Bayernu. Lewandowski zdobył bramkę dla Borussii kwadrans przed końcem, ale drużynie z Dortmundu nie udało się doprowadzić do remisu.

Jakub Błaszczykowski był jedynym z trójki Polaków, który nie rozegrał pełnych 90 minut. W 71. zmienił go Julian Schieber. To właśnie Niemiec asystował przy bramce polskiego napastnika.

Spotkanie na Alianz Arena w Monachium obejrzało 69 tysięcy kibiców.

Bundesliga rusza 24 sierpnia. Na inaugurację obrońcy tytułu zagrają z Wederem Brema.

Superpuchar Niemiec, Alianz Arena

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:1 (2:0)

Bramki: dla Bayernu - Mario Mandzukic (6), Thomas Mueller (11); dla Borussii - Robert Lewandowski (75).

Widzów: 69 tys. Sędzia: Michael Weiner (Niemcy).

Składy:

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Luiz Gustavo, Dante, Jerome Boateng, Philipp Lahm - Emre Can (70 - Holger Badstuber, Toni Kroos - Franck Ribery (81 - Anatolij Tymoszczuk), Thomas Mueller, Arjen Robben (86 - Xherdan Shaqiri) - Mario Mandzukic.

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller - Łukasz Piszczek, Mats Hummels, Neven Subotic, Marcel Schmelzer - Moritz Leitner (64 - Mario Goetze), Ilkay Guendogan - Jakub Błaszczykowski (71 - Julian Schieber), Marco Reus, Kevin Grosskreutz (64 - Ivan Perisic) - Robert Lewandowski.