Dudka zastąpił kwadrans przed końcem spotkania Senegalczyka Papakouliego Diopa. Wówczas jednak goście przegrywali już z beniaminkiem 0:2. Na domiar złego Levante musiało radzić sobie w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę za dwie żółte obejrzał w 37. minucie doświadczony były obrońca m.in. Mallorki i Valencii David Navarro.

Obie bramki dla Valladolid padły w pierwszej połowie po rzutach karnych, które wykorzystał Hiszpan Victor Perez.

Po dwóch kolejkach drużyna z Polakiem w składzie ma jeden punkt i zajmuje 16. miejsce w tabeli. W czwartek podopiecznych Juana Ignacio Martineza czeka rewanżowy pojedynek w Lidze Europejskiej ze szkockim Motherwell na własnym stadionie. W pierwszym meczu Hiszpanie wygrali 2:0.