W tabeli z kompletem punktów prowadzi Olympique Marsylia. Piłkarze trenera Remiego Garde'a w ostatnim meczu piątej kolejki wygrali na wyjeździe z AS Nancy 1:0.

Paris St Germain gładko pokonało w piątek na swoim stadionie Tuluzę 2:0. Oprócz Ibrahimovica na listę strzelców wpisał się Argentyńczyk Javier Pastore. W drugim spotkaniu tego dnia mistrz kraju Montpellier uległ na wyjeździe właśnie Reims 1:3, a Krychowiak rozegrał cały mecz.

Drugi z biało-czerwonych na francuskich boiskach - Ludovic Obraniak - również pojawił się w wyjściowej jedenastce swojej drużyny. Jego Bordeaux zremisowało w sobotę bezbramkowo na boisku Valenciennes. Tego samego dnia pierwsze punkty w tym sezonie zdobyło Sochaux, które niespodziewanie pokonało na wyjeździe St Etienne po bramce Tape Doubaia.

W pierwszym niedzielnym meczu kibice zgromadzeni na stadionie w Rennes zobaczyli trzy bramki i tyle samo czerwonych kartek. Przyjezdni z Lorient, którzy kończyli spotkanie w dziewiątkę, prowadzili po pierwszej połowie 2:0 po dwóch golach Alaina Traore, choć już w 32. minucie sędzia wyrzucił z boiska Maxime'a Bakę.

W drugiej części gry drugą żółtą kartkę zobaczył bramkarz gości Fabien Audard, więc między słupkami musiał stanąć rezerwowy Benjamin Lecomte. W 71. minucie pokonał go Jonathan Pitroipa, ale gospodarzom nie udało się wyrównać do końca meczu. Na domiar złego w 79. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę za niebezpieczne wejście Cheickowi Diarrze, który pojawił się na boisku zaledwie kilka minut wcześniej.