Goście objęli prowadzenie już w pierwszym kwadransie meczu dzięki bramce Romaina Alessandriniego. Kilka minut później wyrównał jednak Brazylijczyk Nene. W 26. minucie czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Rennes Benoit Costil i gdy wydawało się, że wydarzenia na boisku zaczną kontrolować wicemistrzowie kraju, gola na 2:1 dla gości strzelił Julien Feret.

>>>Paris St Germain - Rennes 1:2. Zobacz gole

W drugiej połowie zespół prowadzony przez Włocha Carlo Ancelottiego był bezradny. Choć w 52. minucie sędzia usunął z boiska kolejnego zawodnika gości - Jeana Makouna - gospodarzom nie udało się obronić nawet punktu.

To druga z rzędu ligowa porażka PSG na własnym stadionie. Przed dwoma tygodniami w Paryżu triumfowała ekipa St Etienne. Wówczas za faul na bramkarzu rywali Ibrahimovic obejrzał czerwoną kartkę, która nie pozwoliła mu na grę w dwóch kolejnych meczach.

Szwed, który w środę zdobył wszystkie cztery bramki w towarzyskim spotkaniu z Anglią (4:2), jest najskuteczniejszym strzelcem Ligue 1 - ma w dorobku 10 trafień. Bez niego w składzie paryżanie nie wygrali żadnego ligowego spotkania.

PSG pozostało liderem tabeli z dorobkiem 23 punktów, ale przy niekorzystnych dla paryżan wynikach pozostałych spotkań 13. kolejki stołeczny klub może spaść nawet na piąte miejsce. Tyle samo punktów ma zespół Olympique Marsylia, który w niedzielę zagra z Bordeaux Ludovica Obraniaka (21 pkt). Reims Grzegorza Krychowiaka zmierzy się z trzecim w tabeli Olympique'iem Lyon (22 pkt).