Drużyna z Moguncji od pierwszych minut drugiej połowy grała w dziesiątkę, bowiem sędzia usunął z boiska bramkarza Christiana Wetklo. Wówczas było 1:1. Mimo osłabienia gospodarze zdołali w 89. minucie zdobyć zwycięską bramkę - dośrodkowanie Polanskiego wykorzystał Węgier Adam Szalai.

>>>FSV inz - Hannover 96 2:1. Zobacz gole

Dzięki temu triumfowi Mainz zamieniło się miejscami w tabeli z Hannoverem - zajmuje obecnie szóstą pozycję.

Niezależnie od wyniku wieczornego spotkania Borussii Dortmund z Bayernem Monachium drugą pozycję utrzyma Bayer Leverkusen. "Aptekarze" pokonali FC Nuernberg 1:0, dzięki czemu mają już na koncie 30 punktów. Liderami są Bawarczycy, którzy zgromadzili 37, a trzecie miejsce zajmują mistrzowie Niemiec z dorobkiem 26 oczek.

W innym spotkaniu kolejne punkty zgubiło Schalke 04 Gelsenkirchen. Czwarty w tabeli zespół przegrywał 0:1 od 62. minuty, ale uratował remis w końcowych minutach spotkania dzięki trafieniu Juliana Draxlera.

O 18.30 rozpocznie się najważniejszy mecz jesieni. W Monachium Bayern, lider tabeli i wicemistrz kraju, podejmie broniącą tytułu Borussię, z trzema Polakami w składzie. Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek prawdopodobnie wybiegną na murawę w wyjściowej jedenastce.

Zdaniem niemieckich mediów, a także wielu ekspertów, ewentualna porażka Borussii odbierze jej szansę na trzecie z rzędu mistrzostwo. Gdyby Bayern wygrał, powiększyłby przewagę nad sobotnim rywalem do 14 punktów.