Jak ujawniła francuska prasa, 23-letni Aubameyang założył ekstrawaganckie "korki" na rozgrzewkę przed meczem ligowym z Olympique Lyon. Pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego inni zawodnicy zaczęli narzekać, że "błyskotki", zwłaszcza na jednym z butów, zbytnio odbijają się w świetle reflektorów i będą przeszkadzać w grze. Dlatego zawodnik z Gabonu zdecydował założyć inną parę obuwia.

Reklama

W "normalnych" butach Aubameyang niczym specjalnym się nie wyróżnił, otrzymał tylko żółtą kartkę. Jego zespół przegrał z Lyonem 0:1, a w tabeli Ligue1 zajmuje czwarte miejsce, ze stratą ośmiu punktów do tego lidera. Wyżej są też "miliarderzy" z Paris St. Germain i drużyna Olympique Marsylia.

Aubameyang lubi zaskakiwać, kiedyś po strzeleniu bramki w spotkaniu przeciwko Rennes założył na twarz maskę... Spidermana. Jako junior występował w reprezentacji Włoch, później w "młodzieżówce" Francji i wreszcie w seniorskiej kadrze Gabonu. Pomysł z kryształkami Swarovskiego nie jest nowy, w tamtym roku podobne buty założył obrońca PSG Mamadou Sakho; jego "korki" warte były ok. 8,5 tys. zł.