Mimo dużej konkurencji zarówno wśród niemieckich klubów, jak i zagranicznych, możemy oficjalnie potwierdzić podpisanie umowy z Arkadiuszem Milikiem. Pomimo młodego wieku osiągnął już zaskakująco dużo. Jesteśmy przekonani, że w Leverkusen nadal będzie się rozwijał - powiedział na oficjalnej stronie klubu dyrektor zarządzający Wolfgang Holzhauser.

Reklama

Napastnik weźmie udział w zgrupowaniu Bayeru Leverkusen w portugalskim Lagos 3-12 stycznia.

Milik to obecnie chyba największy piłkarski talent w Polsce. W wieku 18 lat zdołał już wywalczyć miejsce w drużynie narodowej. Nasi trenerzy Sascha Lewandowski i Sami Hyypia będą go ostrożnie prowadzić. Jestem przekonany, że w przyszłości będziemy mieli wiele przyjemności z oglądania go na boisku - zaznaczył natomiast dyrektor sportowy "Aptekarzy" Rudi Voeller.

Milik w piątek w swoim czwartym występie w reprezentacji Polski zdobył swoją pierwszą bramkę w drużynie narodowej, a biało-czerwoni w krajowym składzie pokonali w Turcji Macedonię 4:1. Już dzień później napastnik oglądał w Leverkusen ligowe zwycięstwo swojego nowego zespołu z Hamburgerem SV 3:0.

Ten mecz potwierdził, że podjąłem właściwą decyzję. Obejrzeć mecz ekstraklasy i poczuć atmosferę na stadionie to było wspaniałe doświadczenie. To był doskonały mecz. Właśnie tak wyobrażałem sobie futbol w Niemczech - przyznał Milik, który w tym sezonie zdobył w barwach Górnika Zabrze siedem goli.

Piłkarzem Bayeru Leverkusen jest już Sebastian Boenisch.