Swą wypowiedzią Ferguson, który w poniedziałek skończy 71 lat, zakończył spekulacje dotyczące polskiego napastnika. "To nonsens, absolutnie bzdura" - powiedział szkocki trener.

Reklama

Niedawno media informowały, że Manchester United chce podpisać z Lewandowskim pięcioletni kontrakt (na jego mocy ma zarobić aż 25 milionów euro), mimo iż przed świętami sir Ferguson jednoznacznie stwierdził: W przerwie zimowej nie będzie żadnych wzmocnień.

W Manchesterze najgłośniejszym tematem jest przyszłość na Old Trafford portugalskiego skrzydłowego Naniego, mimo że umowa obowiązuje jeszcze przez półtora roku.

Nani jest kontuzjowany, ale my go potrzebujemy w zespole w przyszłości. Dlaczego miałbym go sprzedawać? Wierzę, że odpoczynek w Dubaju pomoże mu wrócić do zdrowia - przyznał menedżer "Czerwonych Diabłów".

Manchester United jest liderem angielskiej ekstraklasy. W 20 kolejkach zdobył 49 punktów i o siedem wyprzedza broniącego tytułu lokalnego rywala Manchester City. Trzeci, ze stratą 13 pkt, jest Tottenham Hotspur.

Reklama