Zdaniem brytyjskich dziennikarzy "Kanonierzy" zainteresowali się 20-letnim piłkarzem, który w ubiegłym roku zadebiutował w reprezentacji Włoch (ogółem 4 mecze i 1 gol) przede wszystkim z potrzeby wzmocnienia siły ofensywnej zespołu przed nadchodzącym sezonem.

Reklama

Stehpan El Shaarawy spełnia kilka warunków, jakie stawiałby przed piłkarzem przychodzącym do klubu menedżer londyńskiego zespołu, Arsene Wenger - noszący, z racji swoich egipskich rodzinnych korzeni, przydomek "Faraon" piłkarz to jeden z najmłodszych, a już znanych napastników w Europie, a jego umiejętności zdaniem wielu obserwatorów są w Milanie niedoceniane.

Potwierdzeniem tezy o nienależytym wykorzystaniu potencjału El Shaarawy’ego przez mediolański klub było w opinii angielskich źródeł sprowadzenie do drużyny Mario Balotellego - "enfant terrible" włoskiej piłki przejął w AC Milan pozycję napastnika nr 1, przez co świeżo upieczony reprezentant Włoch wylądował na ławce rezerwowych.

Konkurentem do pozyskania 20-letniego Włocha może być dla "The Gunners" ligowy rywal - zespół Manchester City. Medialne spekulacje sugerują, że o ile Arsenal zdecydowałby się na transfer czysto gotówkowy, o tyle "The Citizens" oprócz oczekiwanej przez AC Milan kwoty ok. 15-20 mln euro mogą "dołożyć" Carlosa Teveza - Argentyńczyk od dłuższego czasu nosi się z zamiarem opuszczenia Wysp Brytyjskich, marzy mu się powrót do ojczyzny lub gra w którym z włoskich klubów.

Stephan El Shaarawy w zakończonym niedawno sezonie zdobył 16 goli w rozgrywkach Serie A, dołożył do tego 8 trafień w w meczach pucharowych.