Dziennik Gazeta Prawana logo

Carlo Ancelotti trenerem Realu. Laurent Blanc szkoleniowcem PSG

25 czerwca 2013, 12:52
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti/Newspix
Carlo Ancelotti został trenerem Realu Madryt. Włoch zastąpił na tym stanowisku Portugalczyka Jose Mourinho, który po zakończeniu sezonu związał się z Chelsea Londyn.

Ancelloti to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów na świecie. Pracował w Juventusie Turyn, AC Milan (dwa razy wygrał Ligę Mistrzów - 2003 i 2007 r.), Chelsea Londyn, a ostatnio w Paris Saint Germain, z którym rozwiązał umowę, aby móc objąć posadę trenera Realu Madryt.

Nowym trenerem mistrza Francji został Laurent Blanc. Blanc w latach 1989-2000 rozegrał 97 meczów w reprezentacji Francji, z którą wywalczył mistrzostwo świata (1998) i Europy (2000).
W latach 2010-2012 był selekcjonerem reprezentacji Francji. Poddał się do dymisji po odpadnięciu w ćwierćfinale z turnieju Euro 2012.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj