Piłkarz nie będzie graczem "The Reds" w zbliżającym się sezonie ligowym, Liverpool uzgodnił z dotychczasowym pracodawcą Origiego, że do końca rozgrywek 2014/15 pozostanie on w Lille na zasadzie wypożyczenia.

Reklama

Strona internetowa Liverpoolu publikuje wypowiedź 19-letniego Divocka Origiego: Jestem zaszczycony tym, że tak wielki klub wykazał zainteresowanie moją osobą. Liverpool to klub o wieloletniej, bogatej historii, wspierany przez wspaniałych kibiców. Dla mnie to jeden z największych zespołów na świecie, jestem podekscytowany tym, że będę jego częścią - miał powiedzieć belgijski piłkarz.

Kierownictwo FC Liverpool nie upubliczniło szczegółów umowy zawartej z OSC Lille, ale angielskie media sugerują, że belgijski piłkarz kosztował "The Reds" ok. 15 mln funtów.

Origi to piąty nowy gracz zakontraktowany przez Liverpool przed sezonem Premier League, rozpoczynającym się 16 sierpnia - wcześniej na Anfield Road przenieśli się trzej gracze FC Southampton, Adam Lallana, Rickie Lambert i Dejan Lovren, czwartym był niemiecki rozgrywający Emre Can, występujący do tej pory w zespole Bayeru Leverkusen.

Divock Origi występuje w Lille niemal od początku swojej kariery, zaczynał ją w młodzieżowej akademii piłkarskiej w Racingu Genk. Od 2010 roku był graczem kolejnych szczebli narodowych drużyn belgijskich - od U'15 do pierwszej reprezentacji. W kadrze rozegrał osiem meczów, wystąpił na niedawno zakończonych w Brazylii mistrzostwach świata - w spotkaniu z Rosją (1:0) strzelił swoją pierwszą bramkę w reprezentacji.