FC Köln prowadziło do do przerwy 1:0 po golu M. Lehmanna. Na 2:0 podwyższył A. Ujah (54’), ale w 70. minucie kontaktowego gola dla gości strzelił z rzutu karnego Eugen Polanski. Zaledwie 8 minut później na 3:1 dla gospodarzy podwyższył J. Hector, a wynik spotkania ustalił A. Modeste (88’).

Od 69. minuty zespół z Kolonii grał w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę dostał Paweł Olkowski.

>>>FC Köln - Hoffenheim 3:2. Zobacz gole

Zamykający dotychczas tabelę Stuttgart wygrał z Werderem Brema po dwóch golach Daniela Ginczka (70’ i 90’+1’) oraz Christiana Gentnera (15’). Dla gości trafiali - wprowadzony po przerwie - Davie Selke (51’) oraz Jannick Vestergaard (87’).

Hoffenheim i Werder utrzymały odpowiednio: 7. i 9. miejsce w tabeli. FC Köln awansowało na 11. pozycję, a Stuttgart opuścił ostatnią lokatę. Tabelę zamyka HSV z dorobkiem 25 pkt.; VfB ma o punkt więcej.

Liderem jest Bayern, który ma 70 punktów i o 10 wyprzedza Wolfsburg.