Stołeczny klub, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzowski tytuł, poniósł pierwszą porażkę od 1 stycznia, kiedy to uległ Tottenhamowi Hotspur 3:5.

Mecz w West Bromwich od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie, po strzale Saido Berahino. Od 29. minuty goście grali w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę dostał Cesc Fabregas. Już 2 minuty po wznowieniu gry w II połowie Berahino podwyższył z rzutu karnego, a w 60. minucie wynik meczu ustalił Chris Brunt.

>>>West Bromwch Albion - Chelsea 3:0. Zobacz wideo

W barwach Chelsea wystąpił w tym meczu Diego Costa, który wrócił do gry po kontuzji.

Chelsea prowadzi z dorobkiem 84 punktów i o 8 wyprzedza Manchester City. West Bromwich pozostaje na 13. pozycji. W przyszłą niedzielę zakończenie rozgrywek ligowych w Anglii.