Miniony sezon nie był dla Błaszczykowskiego udany. Polak najpierw długo się leczył, a gdy, już wrócił do zdrowia, to znów borykał się z kolejnymi drobnymi urazami. Taka sytuacja nie sprzyjała w odbudowaniu formy. Niestety pech nie opuścił byłego kapitana naszej kadry też przed początkiem nowego sezonu. Z powodu urazu 29-letni skrzydłowy nie przepracował pełnego okresu przygotowawczego.

Reklama

Z uwagi na częste kłopoty zdrowotne Błaszczykowskiego, szkoleniowiec Borussii postanowił poszukać kogoś kto mógłby zastąpić Polaka. Jak podał kilka dni temu niemiecki dziennik "Bild" szefowie BVB chcieli wymienić naszego piłkarza na Xherdana Shaqiriego z Interu Mediolan.

Do transakcji ostatecznie nie doszło, to jednak nie zmienia faktu, że pozycja Błaszczykowskiego w Dortmundzie znacznie się pogorszyła.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" reprezentant Polski ma propozycję z Schalke 04 Gelsenkirchen, ale prawdopodobnie nie skorzysta z niej ze względu na wielką rywalizację tego klubu z Borussią Dortmund. Mimo to menedżer naszego zawodnika, Wolfgang Vöge, szuka dla skrzydłowego nowego pracodawcy.