Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie. Polak najpierw w 35. miał udział przy golu Arjena Robbena. "Lewy" w polu karnym sprytnie odegrał piłkę do Holendra, a ten ograł obrońców i pokonał golkipera gości. Na 2:0 pięć minut przed przerwą podwyższył Arturo Vidal.

Na trzeciego gola kibice Bayernu czekali do 62. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do siatki FC Koeln piłkę głową posłał Lewandowski. Polak miał też udział przy czwartej bramce dla swojej drużyny. W 76. min. napastnik naszej kadry wpadł w pole karne gości, gdzie został faulowany. Arbiter spotkania nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Thomas Mueller. W spotkaniu nie zagrał obrońca FC Köln, Paweł Olkowski.

>>>Bayern Monachium - FC Koeln 4:0. Zobacz gole

Po 10. kolejkach obecnego sezonu Bayern prowadzi w tabeli z kompletem punktów. Natomiast Lewandowski z 13. golami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców.