W meczu 12. kolejki Premier League lider, Manchester City zremisował na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli, Aston Villą 0:0.

Tyle samo punktów, co lider ma Arsenal, który u siebie zremisował w derby Londynu z Tottenhamem 1:1 Goście objęli prowadzenie w 32. minucie po strzale Harry’ego Kane’a; w 77. minucie wyrównał Kieran Gibbs.

W trzecim niedzielnym meczu Liverpool przegrał u siebie z Crystal Palace 1:2 (1:1). Goście objęli prowadzenie w 21. minucie po strzale Yannicka Bolasie; w 42. wyrównał Philippe Coutinho. Wynik meczu ustalił Scott Dann (82’).

Man City i Arsenal mają po 26 punktów, o punkt mniej ma Leicester, a 2 do dwójki liderów traci Manchester United. Dalej są Tottenham i West Ham - oba zespoły po 21 punktów.

Tabelę zamyka Aston Villa z dorobkiem 5 punktów; o punkt więcej ma Sunderland, a trzeci od końca jest Bournemouth - 8 punktów.